Skip to content Skip to footer
  1. Już na kilka dni przed zabiegiem zalecam zadbać o odpowiednie nawodnienie.
  2. Bezpośrednio przed zabiegiem nie pijemy kawy i mocnej herbaty.
  3. Proszę o niespożywanie alkoholu min. na 24h przed wizytą.
  4. Nie przejadamy się bezpośrednio przed zabiegiem, zalecany jest lekki posiłek nie później niż 1h przed wizytą.
  5. Warto wykonać wcześniej demakijaż, dzięki temu będę mogła poświęcić więcej czasu na docelowy zabieg.
  6. W skład zabiegów/masaży wchodzi masaż głowy i karku, więc na włosach może się znaleźć, np. olejek. W związku z tym mycie i układanie włosów zostawiamy na „po wizycie”.
  7. Wszelkie akcesoria niezbędne do zabiegów (jak np. ręczniki, peleryna kosmetyczna, jednorazowa bielizna i klapki) otrzymujesz w gabinecie. Możesz również pozostać we własnej bieliźnie. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu odkryta jest jedynie część ciała masowana w danym momencie –
    reszta ciała pozostaje zakryta.
  8. Jeśli obawiasz się uczulenia na kosmetyki stosowane do zabiegu – poinformuj mnie o tym wcześniej. Kilka dni przed zabiegiem zaproszę cię po odbiór próbki – niewielkiej ilości produktu, która pozwoli na przeprowadzenie w warunkach domowych próby uczuleniowej.

Przeciwwskazania do masażu/zabiegów na ciało:

Uczulenia na którykolwiek składnik produktów stosowanych do wykonania zabiegu, stan po spożyciu alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, zapalenia węzłów chłonnych, guzki niewiadomego pochodzenia na przebiegu węzłów chłonnych, ostre ropne stany zapalne, zakrzepy, zapalenia żył, zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych, świeże stany zapalne zastawek i serca, gorączka, krwawienia, krwotoki, stany zagrażające krwawieniu, hemofilia, złe samopoczucie, zawroty głowy niewiadomego pochodzenia, choroba nowotworowa (masaż może spowodować przerzuty) oraz stany po chirurgicznym leczeniu nowotworu, ostre stany zapalne, miesiączka (nie masujemy w tym okresie odc. lędźwiowego i powłok brzusznych), ciąża (przeciwwskazaniem jest I trymestr i ostatni miesiąc ciąży, w pozostałym okresie nie ma p/wskazań, jeśli lekarz prowadzący wyda pozytywną opinię), nieregulowane nadciśnienie (powyżej 160/100), postępujący zanik mięśniowy (atrofia mięśni), stwardnienie rozsiane (w okresach zaostrzenia choroby (nawrotu, rzutu) w pozostałych okresach masaż możliwy jest po pozytywnej opinii lekarza prowadzącego), jamistość rdzenia, III i IV stadium choroby Buergera, III i IV stadium choroby Raynauda, skoliozy dużego stopnia (pow. 60 st. skręcenia), choroby móżdżku, epilepsja, drżączka porażenna, niewyrównane wady serca, tętniaki, skaza moczanowa, choroby psychiczne, choroby zakaźne, osteoporoza, wczesne stany po złamaniu kończyn, zapalenie opon mózgowych, zapalenie szpiku z przetokami, przebyty zawał serca (masaż nie wcześniej niż po 2 tygodniach, po pozytywnej opinii kardiologa), masaż powłok brzusznych jest przeciwwskazany: w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, kamicy wątrobowej i nerkowej, w stanach zapalnych: dróg żółciowych, trzustki, wyrostka, otrzewnej, w ostrych i podostrych stanach zapalnych narządów miednicy mniejszej, uszkodzenia naskórka, rany, otarcia, skaleczenia i pęknięcia powierzchni skóry, stan bezpośrednio po depilacji.

Przeciwwskazania do masażu twarzy i zabiegów pielęgnacyjnych na twarz:

Alergia na jakikolwiek składnik aktywny kosmetyków, stan po spożyciu alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, ciąża (przeciwwskazaniem jest I trymestr i ostatni miesiąc ciąży, w pozostałym okresie nie ma p/wskazań, jeśli lekarz prowadzący wyda pozytywną opinię), menstruacja – jeśli ma intensywny przebieg i sprawia dyskomfort, guzki niewiadomego pochodzenia w przebiegu węzłów chłonnych, choroba nowotworowa oraz stany po chirurgicznym leczeniu nowotworu, choroby skóry zakaźne: bakteryjne (np. czyraki), wirusowe (np. aktywna opryszczka) i grzybicze (np. grzybica skóry), pasożytnicze (świerzb), stany alergiczne skóry, stany zapalne, przerwanie ciągłości skóry – rany i przetarcia, podrażnienie naskórka, ogólne złe samopoczucie, gorączka, zawroty głowy niewiadomego pochodzenia, trądzik pospolity w fazie ostrej, trądzik ropowiczy, figówka gronkowcowa, stany ropne (w tym okołozębowe), migdałki w stanie ropnym, ekstrakcja zęba, nadczynność tarczycy, choroby tarczycy, niedawno zakończona kuracja preparatami głęboko złuszczającymi, choroby genetyczne w tym hemofilia, zabiegi medycyny estetycznej (wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – należy odczekać minimum 8 tygodni, botoks – należy odczekać min. 2 tygodnie, nici liftingujące – możliwy jest jedynie łagodny masaż relaksacyjny po uprzedniej pozytywnej opinii lekarza wykonującego zabieg).

Wszelkie wątpliwości co do stanu zdrowia wymagają w pierwszej kolejności konsultacji z lekarzem. Intensywne i przewlekłe dolegliwości ze strony narządu ruchu wymagają uprzedniej konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Idź do góry